محصولات انتخابی :

جمع مبلغ : تومان
مشاهده سبد خرید ادامه فرایند خرید

قرارداد خدمات فیزیکی اپل ( سرویس حمایت فیزیکی اپل فا )

قرارداد خدمات فیزیکی اپل چیست ؟ چرا بهتر است از این سرویس حمایت فیزیکی اپل فا استفاده کنیم ؟ در محصولات اپل بخصوص آیفون،بالاترین هزینه های نگهداری دستگاه شامل شکستگی LCD، شکستگی درب پشت، خرابی کابل شارژر و باتری می باشد که با توجه به هزینه های تعمیر بسیار بالای این موارد، شرکت های وارد کننده، آنها را در لیست خدمات خود قرار نداده اند.

Apple care ؛ سرویس با ارزش شرکت اپل

اپل یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده وسایل دیجیتالی در دنیای امروز است. دنیای که در آن گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و ساعت‌های هوشمند، تبدیل به یکی از ضرور‌ی‌ترین بخش‌های زندگی شده‌اند. همه ما می‌دانیم که محصولات اپل علاوه بر کیفیت بالایی که دارند و به همین دلیل هم قیمت نسبتا گرانی دارند، اما این ارزش به تنهایی باعث نمی‌شود که کاربران عاشق محصولات اپل شوند.

علاوه بر کیفیت بالا، آیفون، آیپد یا ساعت اپل واچ، یک ارزش دیگری دارند که خریدنی نیست. ارزش معنوی این محصولات و تاثیر مثبتی که در زندگی کاربران می‌گذارند، نیازمند یک بیمه مادام‌العمر است. اپل یک سرویسی شبیه به بیمه به نام Apple care در اختیار کاربران قرار داده است که می‌خواهیم در این بخش از مطلب آن را بررسی کنیم.

Apple care plus در برابر گارانتی معمولی!

ایده پشت سرویس جذاب اپل این است که بتوانند محصولات‌شان را به بهترین شکل در یک بازه زمانی تعمیر کنند. کسی نمی‌تواند ادعا کند که محصولات اپل را بهتر از این کمپانی می‌شناسد که در صورت بروز اتفاقی برای این دستگاه‌ها، کاربران بخواهند آیفون یا آیپدشان را پیش او ببرند. بنابراین اپل یک سرویس 60 روزه، از زمانی که خریداری انجام می‌شود، در نظر گرفته است که کاربران با خیال راحت بدانند که محصولات‌شان در امان است.

البته که در برخی از مناطق کشورهایی مانند آمریکا، اپل یک گارانتی یک ساله ارائه می‌کند به همراه 90 روز زمان برای تعمیرات فنی به صورت رایگان فراهم می‌کند. لازم به ذکر است که این خدمات برای کاربران ایرانی صدق نمی‌کند. گارانتی‌های دیگری که در ایرانی هستند و به اصطلاح تلفن همراه‌ شما را بیمه می‌کنند، خیلی امکانات کم‌تری نسبت به سرویس Apple care ارائه می‌کنند. شرکت‌های گارانتی معمولا از زیر اتفاقاتی مانند خراب شدن باتری و اتفاقاتی که معمولا رخ می‌دهند، شانه خالی می‌کنند.

به عبارت دیگر اگر آسیبی که به محصولات اپل‌تان وارد شود، چه عمدی باشد چه سهوی، نمی‌‌توانید از هیچ خدماتی استفاده کنید. با خریداری سرویس Apple care+ خدمات دو تا سه ساله‌ای دریافت می‌کنید که هر آسیب وارد شده به آیفون یا محصولات دیگر اپل‌تان را جبران می‌کند.

با سرویس AppleCare Plus دیگه چه خدماتی دریافت می‌کنم؟

AppleCare Plus یک سرویس بیمه‌ای است که علاوه بر مواردی که گفته شدف چندین امتیاز دیگر ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، سرویس جایگزینی سریع اپل (Apple Express Replacement Service) می‌تواند بدون هزینه اضافی برای شما یک محصول جدید جایگزین محصول خراب شما ارسال کند تا مدت تعمیر آن طی شود.

به عبارت دیگر اگر آیفون‌تان خراب شود، سرویس اپل برای‌تان یک آیفون جدید ارسال می‌کند تا گوشی خودتان تعمیر شود. علاوه بر این، دارندگان اشتراک این سرویس به پشتیبانی 24 ساعته در هفت روزه هفته از کارشناسان اپل دسترسی پیدا می‌کنند. شما می‌توانید محل تعمیر دستگاه‌تان را خودتان انتخاب کنید، گزینه‌هایی مانند ارسال دستگاه به آدرس مشخص شما، تحویل دستی دستگاه در فروشگاه یا حتی رزرو تکنسین برای تعمیر دستگاه در منزل یا محل کار شما در دسترس است.

همین نقطه باید اشاره کنیم که چه حیف این سرویس در ایران در دسترس ما نیست!

قیمت Apple care plus چقدر است؟

قیمت‌ها بسته به محصولی که از اپل خریداری کردید متفاوت است، اما قیمت سرویس AppleCare Plus برای iPhone 14 Pro یا iPhone 14 Pro Max هر ماه 9.99 دلار یا 199 دلار برای دو سال پوشش کلی است. آیا می‌خواهید برای جلوگیری از سرقت و یا از دست دادن دستگاه، بیمه‌ی اضافی بگیرید؟ در این صورت هزینه شما به 13.49 دلار در ماه یا 269 دلار برای دو سال پوشش افزایش می‌یابد.

اگر در کشورهای خارحی هستید، آیا پرداخت سرویس AppleCare plus ارزشش را دارد؟ این بستگی به عوامل زیادی دارد و سخت است برای همه یکسان بیان شود. اگر می‌دانید که زیادی گوشی از دست‌تان میفتد و یا فراموش‌کار هستید، حتماً باید استفاده از این سرویس اپل را در نظر بگیرید.

اما کسانی که مراقبت‌های بیشتری را انجام می‌دهند، ممکن است به خودشان اعتماد کنند که دستگاه خود را مراقبت کنند. مانند بسیاری از بیمه‌ها، AppleCare در واقع یک احتمال است که آیا شما نیاز به آن پیدا می‌کنید یا خیر.

هزینه استفاده از این خدمات با توجه به قیمت دستگاه تعیین میشود که شامل ۴/۵٪ از ارزش دستگاه خریداری شده است و حداکثر زمان تعویض و تحویل دستگاه مشکل دار به کاربر، ۳۰ روز کاری می باشد. با توجه به مراجعه های مختلف مشتریان در این خصوص به مجموعه اپل فا و هزینه های بالای تعمیرات این موارد (بعنوان مثال شکستگی LCD سری آیفون 13 پرومکس بالای چند ۱۰ میلیون تومان برای کاربر هزینه دارد) مجموعه اپل فا سرویسی با عنوان حمایت فیزیکی برای حل این مشکل و همراه بودن با مشتریان خود طراحی و ایجاد نموده است که در این بسته تمامی موارد زیر توسط اپل فا پشتیبانی می شود:

تعویض ال سی دی در صورت شکستگی به هر عنوان

تعویض رایگان درب پشت در صورت شکستگی

باد کردن و خرابی باتری به هر عنوان

خرابی و بریدگی کابل شارژر