محصولات انتخابی :

جمع مبلغ : تومان
مشاهده سبد خرید ادامه فرایند خرید

هزینه رجیستری آیفون؛ چقدر باید برای رجیستر کردن آیفون خود بپردازیم؟

منتشر شده در ۲۳ فروردین , ۱۴۰۱
هزینه رجیستری آیفون

با توجه به تصویب طرح رجیستری گوشی‌های موبایل، سوای از نقاط مثبت و منفی آن، در چند سال اخیر یکی از دغدغه‌های کسانی که قصد تهیه گوشی‌های موبایل را دارند، همین موضوع رجیستری و هزینه آن است. این مورد به ویژه برای گوشی‌های آیفون با توجه به هزینه و ارزش بالایی که دارند، اهمیت بیشتری دارد.

هزینه رجیستری آیفون، یکی از هزینه‌هایی که باید برای تلفن‌های همراه مسافری خود پرداخت کنید. افرادی که قصد دارند نسبت به خریداری تلفن‌های همراه شرکت اپل اقدام کنند، نیاز دارند تا برای استفاده از تمامی قابلیت‌های آن، این هزینه را پرداخت کنند. رجیستر موضوع مهمی است که اکنون تمام صاحبان ایفون سری 14 با آن دست و پنجه نرم میکنند و بحث آنتن ایفون 14 موضوعی است که روزانه با آن درگیر هستند.

در این مطلب قصد داریم در مورد هزینه رجیستری انواع مدل های آیفون اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین اگر می‌خواهید در این خصوص اطلاعات کافی را داشته باشید، حتما تا انتها با ما همراه باشید.

اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درباره موبایل مسافری هستید، مطلب خرید آیفون در خارج از کشور را از دست ندهید.

هزینه رجیستری آیفون در اپلفا

آشنایی کلی با طرح رجیستری تلفن‌های همراه

در این بخش از مطلب هزینه رجیستری آیفون با این طرح به صورت اجمالی آشنا می‌شویم. به طور کلی طرح رجیستری یکی از طرح‌های دولت است که برای اولین بار در سال 1385 تصویب شد. اما با وجود مشکلاتی که در این طرح موجود بود، طرح رجیستری را یک سال بعد لغو کردند. پس از آن‌، بارها این طرح به مرحله اجرای آزمایشی رسید، تا نهایتا در سال 96 به مرحله اجرا درآمد.

 به طور کلی می‌توان گفت که هدف از راه‌اندازی این طرح، جلوگیری کردن از ورود محصولات قاچاق به داخل کشور است. با توجه به اجرایی شدن این طرح، تنها تلفن‌های همراهی که رجیستری شده‌اند، می‌توانند از گمرک عبور کنند.
در ادامه به معرفی هزینه رجیستری آیفون می‌پردازیم.

معرفی هزینه رجیستری آیفون برای مدل‌های مختلف این تلفن همراه

با توجه به مشکلات به وجود آمده برای تمام مدل های ایفون 14 و پس از رونمایی از ایفون 15، بحث رجیستر ایفون ها دوباره داغ شده است. همانطور که گفته شد اپل یکی از برندهایی است که در طرح رجیستری قرار دارد و برای فعال شدن آن باید هزینه رجیستری آیفون را پرداخت کنید. با این حال پیش از این که با هزینه رجیستری آیفون آشنا شوید، باید چندین نکته را باهم مرور کنیم.

طرح رجیستری به منظور جلوگیری از ورود موبایل های غیرقانونی به داخل کشور اجرا شده است.همچنین با توجه به عبور تمامی گوشی‌ها از گمرک، نیاز به پرداخت حق گمرک نیز وجود دارد. در حقیقت هزینه رجیستری انواع مدل های آیفون تنها از افرادی دریافت می‌شود که گوشی را از خارج به داخل و به شکل مسافری وارد کنند یا قصد سفر چندروزه به ایران را داشته باشند. این گوشی‌ها اگر تا 30 روز فرآیند رجیستر را طی نکنند، دیگر قابلیت استفاده از آن‌ها در داخل وجود نخواهد داشت.

باید بدانید که هزینه رجیستری انواع مدل های آیفون با توجه به مدل‌ آن‌ها متفاوت است. با توجه به نوسانات بازار ارز نیز این هزینه همواره در حال تغییر است. به طور کلی هزینه رجیستر در سال جاری برای گوشی‌هایی با قیمت کمتر از 600 دلار، معادل 17 درصد قیمت دلاری گوشی و برای گوشی‌های بالای 600 دلار معادل 22.5 درصد قیمت دلاری آن در نظر گرفته می‌شود. این مبلغ را بخش‌های مختلفی از جمله 4 درصد حق گمرک، 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده، 1 درصد عوارض هلال احمر و 2 درصد حق بازرگانی تشکیل می‌دهند.

با کمک این فرمول ثابت می‌توان هزینه مربوط به رجیستر کردن انواع آیفون را بدست آورد. از این رو گوشی‌های قدیمی‌تر برند اپل، هزینه کمتری را به دنبال خواهند داشت.

هزینه‌هایی که در ادامه گفته شده‌اند، بدون در نظر گرفتن هزینه پاسپورت هستند. در صورتی که برای رجیستری کردن به امتیاز پاسپورت نیاز دارید، باید مبلغی حدود 500 هزار تومان به مبالغ گفته شده اضافه کنید. نکته دوم این است که باید در نظر داشته باشید، تمامی هزینه‌های گفته شده در این قسمت به صورت حدودی هستند. به دلیل نوسان ارز در بازار، نمی‌توان قیمت دقیق از هزینه رجیستری آیفون اعلام کرد و معمولا قیمت به صورت لحظه ای در سایت همتا نمایش داده خواهد شد.

قیمت رجیستر کردن تلفن‌های همراه اپل

برای این که بتوانید از قابلیت‌های تلفن همراه خود مانند زنگ زدن استفاده کنید، نیاز دارید تا هزینه رجیستری آیفون را پرداخت کنید. برخی از انواع هزینه رجیستری آیفون‌ها به شرح زیر است:
• هزینه رجیستری آیفون یازده 128 گیگابایت: حدود 3,000,000 تومان
• هزینه رجیستری آیفون یازده 256 گیگابایت: حدود 4,500,000 تومان
• هزینه رجیستری آیفون یازده پرو 256 گیگابایت: حدود 6,000,000 تومان
• هزینه رجیستری آیفون یازده پرومکس 256 گیگ: حدود 10,500,000 تومان
• هزینه رجیستری آیفون دوازده مینی 128 گیگابایت: حدود 5.000,000 تومان
• هزینه رجیستری آیفون دوازده 128 گیگابایت: حدود 6,000,000 تومان
• هزینه رجیستری آیفون دوازده 256 گیگابایت: حدود 7,500,000 تومان
• هزینه رجیستری آیفون دوازده پرو 128 گیگابایت: حدود 9,800,000 تومان
• هزینه رجیستری آیفون دوازده پرو 256 گیگابایت: حدود 10,500,000 تومان
• هزینه رجیستری آیفون دوازده پرومکس 128 گیگابایت: حدود 11,500,000 تومان
• هزینه رجیستری آیفون دوازده پرومکس 256 گیگابایت: حدود 13,000,000 تومان
• هزینه رجیستری آیفون دوازده پرومکس 512 گیگابایت: حدود 15,000,000 تومان
• هزینه رجیستری آیفون سیزده 128 گیگابایت: 11,000,000 الی 13,000,000 تومان
• هزینه رجیستری آیفون سیزده 256 گیگابایت: 13,000,000 الی 15,000,000 تومان
• هزینه رجیستری آیفون سیزده پرو 256 گیگابایت: حدود 18.900.000 تومان
• هزینه رجیستری آیفون سیزده پرو 512 گیگابایت: حدود 21,000,000 تومان
• هزینه رجیستری آیفون سیزده پرومکس 256 گیگابایت: حدود 20,000,000 تومان
• هزینه رجیستری آیفون سیزده پرومکس 512 گیگابایت: حدود 24,000,000 تومان

یکی از نکات قابل‌توجه در این زمینه، برابر بودن هزینه رجیستری گوشی‌های کارکرده با قیمت دلاری گوشی نو است.
نکته دیگر آن که همچنان گوشی‌های سری 14 و 15 آیفون، قابلیت رجیستر شدن را در ایران ندارند و باید با نحوه برگرداندن انتن ایفون 14 و 15 اشنا باشید. اما قیمت رجیستری احتمالی آن‌ها با توجه به قیمت روز دلار حدود 25-30 میلیون تومان است.

همچنین باید اضافه کرد که در حالتی که فقط یک گوشی در سال به داخل کشور وارد کرده باشید، می‌توانید از قانون معافیت 80 دلاری بهره‌مند شوید. به منظور رجیستر کردن گوشی‌های آیفون مسافری، حتما باید در پاسپورت شما حداقل یک ورود یا خروج به ثبت رسیده باشد.

چگونه از رجیستری بودن تلفن همراه استعلام بگیریم؟

یکی از نگرانی‌های کاربران هنگام خرید تلفن همراه به ویژه آیفون این است که آیا تلفن همراه رجیستری شده است یا خیر. روش بررسی کردن و استعلام رجیستر بودن آیفون بسیار ساده است، طور که تمامی کاربران می‌توانند آن را انجام دهند.
برای این که بتوانید استعلام رجیستری بودن تلفن همراه خود را دریافت کنید، باید به قسمت شماره‌گیری یا همان Phone بروید و شماره #۷۷۷* را وارد کنید.

مرحله اول بررسی رجیستر بودن موبایل - اپلفا

هنگامی که وارد سامانه همتا شدید، چندین گزینه به شما نمایش داده می‌شود، برای ادامه عدد یک را تایپ کنید.

مرحله دوم بررسی رجیستر بودن موبایل - اپلفا


پس از وارد کردن عدد 1، سامانه از شما می‌خواهد تا کد IMEI تلفن همراه خود را وارد کنید. این کد 15 رقمی بر روی پشت جعبه تلفن همراه شما نوشته شده است. همچنین می‌توانید با شماره‌گیری کد #۰۶#*، IMEI خود را به دست آورید.

مرحله سوم بررسی رجیستر بودن موبایل - اپلفا

پس از این که تمامی مراحل گفته شده را با موفقیت انجام دادید، یک پیامک از سامانه ۷۷۷۷ دریافت می‌کنید که به شما درباره وضعیت رجیستر بودن تلفن همراه اطلاع می‌دهد.

مرحله آخر بررسی رجیستر بودن موبایل - اپلفا

خرید آیفون و محصولات دیگر اپل تنها با چند کلیک از اپل‌فا

همانطور که اشاره شد، طرح رجیستری کردن تلفن همراه از سال 96 اجرایی شده است. به همین دلیل برای این که بتوانید از تمامی قابلیت‌های تلفن همراه خود استفاده کنید، باید هزینه این طرح را پرداخت کنید. شما همین حالا می‌توانید با چند کلیک ساده در اپل فا نسبت به خریداری محصولات رجیستر شده اپل مانند آیپد، ایرپاد پرو و سایر محصولات اپل اقدام کنید. همچنین اگر به فکر خرید اپل آیدی برای بهره مندی کامل از سری محصولات اپل هستید، به صفحه خرید اپل آیدی مراجعه نمایید.

مقالات پیشنهادی اپل فا: