محصولات انتخابی :

جمع مبلغ : تومان
مشاهده سبد خرید ادامه فرایند خرید
منتشر شده در ۸ آذر , ۱۴۰۱

غیر فعال کردن آپدیت خودکار آیفون | آپدیت کردن را متوقف کنید!

غیرفعال کردن آپدیت خودکار در آیفون

دلایل خوب زیادی هستند که بگذارید آیفون، خودکار خودش را آپدیت کند. یک آیفون آپدیت شده به کاربران اجازه می‎دهد تا بتوانند آخرین برنامه‏ ها را به بهترین شکل اجرا کنند. به عبارت دیگر بهترین تجربه کاربری با یک آیفون آپدیت شده به دست می‏ آید. اما اگر می‌خواهید نسبت به غیر فعال کردن آپدیت خودکار آیفون اقدام کنید، نگران نباشید، تنها ادامه این مطلب را با دقت مطالعه کنید.

غیر فعال کردن آپدیت خودکار آیفون، با احتیاط انجام دهید!

آپدیت شدن خودکار آیفون نیز به کاربران بیشتری امنیت ممکن را برای محافظت از اطلاعات می‌دهد. از طرفی دیگر، دلایل زیادی نیز وجود دارد که کاربران بخواهند نسبت به غیر فعال کردن آپدیت خودکار آیفون اقدام کنند. به عنوان مثال منتظر یک تماس مهم هستید و نمی خواهید آیفون‌تان وارد فاز آپدیت شود.

disable automatic update in iphone

بهترین روش برای غیر فعال کردن آپدیت خودکار آیفون چیست؟

خیلی از کاربران می‏‎خواهند که با غیر فعال کردن آپدیت خودکار آیفون کنترل آپدیت کردن گوشی خود را داشته باشند. در واقع می‎خواهند هر موقع که شرایطش را دارند گوشی خود را آپدیت کنند. اگر شما نیز از این دسته افراد هستید، حتما تا انتهای این بخش همراه ما باشید.

بهترین روش برای غیر فعال کردن آپدیت خودکار آیفون به شرح زیر است:

  • وارد بخش تنظیمات آیفون شوید
  • در قسمت تنظیمات به دنبال گزینه General باشید و بر روی آن کلیک کنید
  • در این قسمت بر روی گزینه Software Update کلیک کنید
  • در منو باز شده بر روی Automatic Updates کلیک کنید
  • در قسمت بعدی باید بر روی قابلیت Install iOS Updates کلیک کنید تا این ویژگی خاموش شود

نکته مهم: اگر پس ‎زمینه قابلیت Install iOS Updates سفید شد، یعنی شما این قابلیت را خاموش کردید و اگر پس‌زمینه این قابلیت سبز شد، به معنی این است که شما قابلیت آپدیت خودکار را روشن کرده‎ اید. برای این که بتوانید مجددا این قابلیت را روشن کنید، باید برای بار دوم بر روی Install iOS Updates کلیک کنید.

در نظر داشته باشید با انجام دادن مراحل بالا، شما تنها نصب کردن آپدیت آی او اس را غیر فعال کرده اید. به عبارت دیگر زمانی که به وای فای وصل می شوید، آپدیت دانلود می شود اما در آیفون‌تان نصب نمی شود. اگر حتی نمی خواهید که فایل‎های آپدیت با استفاده از وای فای دانلود شود، باید مراحل زیر را طی کنید.

خاموش کردن آپدیت خودکار؛ حتی فایل آپدیت را دانلود نکن

 برای این که آپدیت خودکار آیفون را به شیوه‌ای خاموش کنید که حتی فایل‎ های آپدیت دانلود هم نشوند، باید وارد بخش تنظیمات شوید. مجددا به قسمت General بروید و در این بخش بر روی گزینه آپدیت سیستم عامل یا  Software Update کلیک کنید.

در بخش بعدی، درست مانند روش قبلی، باید بر روی Automatic Updates کلیک کنید. اما در این بخش، باید بر قابلیت Download iOS Updates را غیر فعال کنید. در این صورت حتی اگر به وای فای هم وصل شوید، باید به صورت دستی فایل آپدیت را دانلود کنید.

صبر کنید، هنوز مانده است!

این کار زمانی پیشنهاد می‎‌شود که بسته اینترنتی وای فای شما محدود است و می‎‌خواهید آن را به بهترین شکل مدیریت کنید. خیلی از کاربران نیز هستند که می‏خواهند آپدیت خودکار برنامه ها را غیر فعال کنند، اگر شما نیز نمی‌خواهید که گاه و بیگاه، برنامه‌های اپ استور‌تان آپدیت شود، ادامه مطلب را از دست ندهید.

how i can disable the automatic iphine update?

غیر فعال کردن آپدیت خودکار آیفون در اپل استور

آپدیت شدن برنامه‌ها و وارد کردن رمز عبور اپل آیدی برای این کار، یکی از آزاردهنده ترین کارهایی است که باید با آیفون انجام دهید. البته این قابلیت‌ها تنها به این دلیل اضافه شده اند که امنیت کاربران را تا حد امکان بالا ببرند. اما اگر تمایل دارید تا هر زمانی که می‎‌خواهید، برنامه‏ های خود را آپدیت کنید، باید مراحل زیر را طی کنید:

  • وارد تنظیمات آیفون‌تان شوید
  • به سمت پایین صفحه را اسکرول کنید تا گزینه App Store را مشاهده کنید
  • با کلیک بر روی این گزینه وارد بخش بعدی می‌شوید که در این قسمت باید به زیر مجموعه Automatic Downloads نگاه کنید
  • در این زیرمجموعه، می‌توانید گزینه App Updates را مشاهده کنید که روشن است

با خاموش کردن آن شما نسبت به غیر فعال کردن آپدیت خودکار آیفون از اپل استور اقدام کرده‎اید. پس از انجام این کار باید در نظر داشته باشید که برای آپدیت کردن برنامه‎های مختلف، باید به صورت دستی از طریق اپل استور اقدام کنید.

آیا غیرفعال کردن آپدیت اتوماتیک آیفون، کار درستی است؟

تا به اینجا مطلب، با نحوه غیر فعال کردن آپدیت خودکار آیفون آشنا شدید، اما در این بخش سعی داریم دلایل دوری از این کار را بررسی کنیم. یکی از مهم‎ترین دلایلی که باید سیستم عامل خود را آپدیت نگه دارید، درست شدن مشکلات یا همان به اصطلاح باگ های آیفون است.

زمانی که آیفون را آپدیت می ‎کنید و از آخرین نسخه سیستم عامل آی او اس استفاده می‎کنید، می‎توانید تا حد امکان از باگ‌ها دور بمانید. یکی دیگر از مهم‏ترین دلایل که باید حتما گوشی خود را آپدیت نگه دارید، دلایل امنیتی است.

آپدیت کنید تا ایمن باشید!

اگر سعی کنید با غیر فعال کردن آپدیت خودکار آیفون از نسخه های پیشین سیستم عامل آی او اس استفاده کنید، باید بدانید که خودتان را در معرض خطر سودجویان قرار می‌دهید. یکی از دلایلی که اپل فایل های آپدیت خود را ارائه می کند، این است که تا حد امکان بتواند از فایل‌های شما نگهداری و مراقبت کند. بنابراین پیشنهاد می شود از غیر فعال کردن آپدیت خودکار آیفون تنها برای ساعاتی استفاده کنید و سپس مجددا روشن کنید تا به محض دریافت آپدیت گوشی شما ارتقا پیدا کند.

the method of disabling automatic iphone update

دریافت آپدیت‌های دلخواه، با غیر فعال کردن آپدیت خودکار

با آپدیت کردن گوشی آیفون، قابلیت‌های جدیدی به این گوشی اضافه می ‎شود، باگ‎های احتمالی رفع می شوند و همچنین برنامه ها با عملکرد بهتری اجرا می ‎شوند. اما با این وجود، کاربران در برخی موارد خاص می خواهند که نسبت به غیر فعال کردن آپدیت خودکار آیفون اقدام کنند.

برای انجام این کار، باید به قسمت تنظیمات مراجعه کنید و بخش General، بر روی Software Update کلیک کنید. در این بخش می‌توانید دو گزینه‏‎ را غیر فعال کنید تا هم از دانلود فایل آپدیت رها شوید و همچنین مطمئن باشید، به صورت خودکار، گوشی آپدیت نمی‌شود.