توجه : بدلیل وجود مشکل در درگاه پرداخت اپل فا جهت ثبت سفارش با شماره 09022995001 تماس حاصل نمایید.

محصولات انتخابی :

جمع مبلغ : تومان
مشاهده سبد خرید ادامه فرایند خرید

امنیت و اپل آیدی شما

منتشر شده در ۱۶ تیر , ۱۴۰۰
دسته‌بندی : آموزش , آموزش اپل آیدی

اپل آیدی

اپل آیدی حسابی است که برای دسترسی به امکانات اپل مانند App Store ،Apple Music ،iCloud ،iMessage ،FaceTime و موارد دیگر از آن استفاده می شود. این آیدی شامل آدرس ایمیل و رمزی است که برای ورود به سیستم آیفون و آی پد استفاده می کنید و هم چنین شامل سایر اطلاعات، مانند اطلاعات تماس می شود. اپل برای حریم خصوصی و اطلاعات شخصی شما را بسیار اهمیت می دهد. از این رو برای محافظت از Apple ID شما، از روش های استاندارد استفاده می کند. در این مقاله از اپل فا برخی از بهترین روش هایی که می توانید برای به حداکثر رساندن امنیت حساب خود دنبال کنید، در اختیارتان قرار می دهیم.

برای Apple ID خود از یک رمز عبور قوی استفاده کنید

برای Apple ID خود از یک رمز عبور قوی استفاده کنید ( اپل آیدی )

طبق قوانین اپل، شما باید از گذرواژه های قوی برای اپل آیدی خود استفاده کنید. رمز ورود شما باید دارای هشت حرف یا بیشتر و شامل حروف بزرگ و کوچک و حداقل یک عدد باشد. همچنین می توانید حروف و علائم نگارشی اضافی را برای تقویت رمز عبور خود استفاده کنید. اپل همچنین برای اطمینان از عدم دسترسی آسان رمز ورود شما، از قوانین رمز عبور دیگری نیز بهره می برد.

به سؤالات امنیتی پاسخ غیرقابل حدس بدهید

اپل با استفاده از سؤالات امنیتی، روش دیگری را برای شناسایی آنلاین یا هنگام تماس با پشتیبانی اپل در اختیار شما قرار می دهد. سؤالات امنیتی به گونه ای طراحی شده اند که یادآوری آن برای شما آسان، اما حدس آن برای دیگران سخت است. این سؤال و جواب ها هنگامی که همراه با سایر اطلاعات شناسایی استفاده می شوند، به اپل کمک می کنند تا مطمئن شود شخصی که قصد دسترسی به حساب شما دارد، خود شما هستید. اگر سؤالات امنیتی خود را انتخاب نکرده اید، برای تنظیم آن ها به صفحه حساب Apple ID خود مراجعه کنید.

با two-factor authentication از اپل آیدی خود محافظت کنید

با two-factor authentication از اپل آیدی خود محافظت کنید ( اپل آیدی )

اپل یک روش امنیتی بهبود یافته به نام احراز هویت دو عاملی (two-factor authentication) ارائه می دهد. حتی اگر شخص دیگری رمز ورود شما را بداند، برای اطمینان از اینکه شما تنها شخصی هستید که می توانید به حساب خود دسترسی پیدا کنید، این امکان فراهم شده است. وقتی Apple ID و گذرواژه خود را برای اولین بار در دستگاه جدید وارد می کنید، برای تأیید هویت خود کد 6 رقمی از شما می خواهد.

این کد به صورت خودکار در سایر دستگاه های شما، یا برای شماره تلفنی که به آن اعتماد دارید ارسال می شود. برای ورود به سیستم وارد کردن کد کافیست، سپس به حساب خود در دستگاه جدید دسترسی پیدا می کنید. هرگز گذرواژه یا کد تأیید خود را با شخص دیگری به اشتراک نگذارید. اگر از iOS 11.3 یا بالاتر در iPhone خود استفاده می کنید، نیازی به وارد کردن کد تأیید نیست. در برخی موارد، شماره تلفن معتمد شما به طور خودکار در پس زمینه iPhone شما تأیید می شود. احراز هویت دو عاملی مستقیماً در iOS ،macOS ،tvOS ،watchOS و وب سایت های Apple تعبیه شده است.

اگر دستگاه شما از جدیدترین سیستم عامل iOS یا macOS استفاده می کند یا به مرورگر وب و شماره تلفن دسترسی دارد، می توانید از احراز هویت دو عاملی با Apple ID خود استفاده کنید. احراز هویت دو عاملی روش امنیتی پیش فرض برای برخی مدل های جدید اپل است که در iOS 10.3 یا بالاتر و macOS 10.12.4 یا بالاتر ایجاد شده اند. اگر دستگاهی که به iOS 9 یا بالاتر یا OS X El Capitan یا نسخه های بعدی به روز نمی شوند، می توانید به جای آن two-step verification را برای Apple ID خود تنظیم کنید.

رمزگذاری و SSL را بررسی کنید

رمزگذاری و SSL را بررسی کنید ( اپل آیدی )

تمام صفحات وب که می توانید Apple ID خود را مشاهده یا تغییر دهید از Secure Sockets Layer (SSL) برای محافظت از حریم خصوصی شما استفاده می کنند. هنگام ورود به اپل آیدی از طریق Safari، نماد قفل در مرورگر خود جستجو کنید تا مطمئن شوید که ورود شما کاملاً رمزگذاری شده و ایمن است.

سیاست های حفظ حریم خصوصی و امنیتی

علاوه بر رمزهای عبور قوی و و سایر فناوری ها، اپل سیاست ها و روش های سختگیرانه ای را برای جلوگیری از دسترسی غیر مجاز به حساب شما در نظر گرفته است. بدون اثبات هویت شما از طریق پشتیبانی موقت و سایر معیارهای دقیق انتخاب شده، پشتیبانی اپل به شما در انجام کارهای حسابتان کمک نمی کند.

نکات دیگر برای ایمن نگه داشتن اپل آیدی خود

امنیت آنلاین خوب، نیاز به رفتار آگاهانه توسط کاربران و ایجاد امنیت توسط شرکت ها دارد. در زیر چند نکته برای رعایت حداکثر امنیت هنگام استفاده از Apple ID و سایر حساب های آنلاین را در اختیارتان قرار می دهیم.

نکات مربوط به رمز عبور :

• همیشه از یک رمز عبور قوی استفاده کنید

• هرگز از رمز ورود Apple ID خود برای سایر حساب های آنلاین استفاده نکنید

• رمز خود را مرتباً تغییر دهید و از استفاده مجدد از رمزهای عبور قدیمی خودداری کنید

• سؤالات و پاسخ های امنیتی را به گونه ای انتخاب کنید که حدس آن آسان نباشد

نکات مربوط به حساب اپل ایدی

• اگر آدرس ایمیل یا شماره تلفن همراه شما تغییر کرده است، این اطلاعات را در Apple ID خود در اسرع وقت با اطلاعات فعلی به روز کنید.

• احراز هویت دو عاملی را برای Apple ID خود تنظیم کنید تا امنیت حسابتان بیشتر شود و دیگر نیازی به سؤالات امنیتی ندارید.

• روی پیوندهای موجود در ایمیل یا پیامک های مشکوک کلیک نکنید و هرگز اطلاعات شخصی را در هر وب سایتی که از آن مطمئن نیستید، وارد نکنید.

• Apple ID خود را با افراد دیگر، حتی اعضای خانواده به اشتراک نگذارید.

• هنگام استفاده از کامپیوتر عمومی، همیشه از خارج شدن صفحات خود اطمینان حاصل کنید، تا از دسترسی افراد دیگر به حساب شما جلوگیری شود.

از طریق اپل آیدی می توانید به امکانات و برنامه های اپل دسترسی پیدا کنید، از آن رو باید به نحو احسن از آن حفاظت شود. شما از طریق اپل آیدی می توانید به iCloud دست یابید و عکس ها و اطلاعات خود را در آن ذخیره کنید. اگر کسی از اطلاعات حساب شما آگاه باشد، به راحتی می تواند به سایر اطلاعات شما دست پیدا کند. از این رو همیشه در امنیت اپل آیدی خود را با موارد گفته شده در این مقاله حفظ کنید.

 برای خرید اپل آیدی از فروشگاه اپل فا روی لینک کلیک کنید