محصولات انتخابی :

جمع مبلغ : تومان
مشاهده سبد خرید ادامه فرایند خرید

اپل آیدی

تغییر پسورد اپل ایدی | تغییر رمز اپل آیدی از طریق وب سایت

تا پیش از این آموزش‌ها و مطالب زیادی در مورد نحوه استفاده از اپل آیدی و دلیل الزام استفاده آن در دستگاه‌های تولید شده توسط شرکت اپل را توضیح داده‌ایم. اما حالا در این مطلب قصد داریم تا روش صحیح تغيير رمز اپل آیدی را توضیح دهیم.

+ بیشتر بخوانید بستن
روش تغيير رمز اپل آیدی بسیار آسان است، با این حال باید پیش از انجام آن چند مسئله امنیتی بسیار مهم را بررسی کنید. دلیل این مسئله آن است که در صورت فراموشی رمز اپل آیدی جدید و همچنین سؤالات امنیتی و ایمیل مربوط به آن دیگر امکان بازیابی رمز عبور وجود ندارد و عملاً دستگاهی که با آن رمز تنظیم شده باشد بلا استفاده می‌شود. پس باید پیش از انجام این کار دقت کامل را به عمل بیاورید. به یاد داشته باشید که مسئولیت انجام این عملیات کاملاً به عهده خودتان خواهد بود و باید در حین تغییر رمز اپل ايدي دقت زیادی به خرج دهید.

تغییر رمز اپل آیدی بدون سوال امنیتی

به طور کل اپل برای ارائه خدمات از طریق اپل آیدی از سیستم های احراز هویت قدرتمندی استفاده میکند. بر همین اساس، شما باید برای هرگونه اقدام در این حساب کاربری، هویت خود را به اپل اثبات کنید. روش های احراز هویت در حساب اپل ایدی شامل پسورد، سوالات امنیتی، احراز هویت دو مرحله ای و ایمیل نجات است.

+ بیشتر بخوانید بستن
از آنجایی که احراز هویت دو مرحله ای برای کاربران ایرانی مسدود شده است و اپل حداقل دو روش را برای احراز هویت درخواست میکند، امکان تغییر رمز اپل ایدی بدون سوالات امنیتی و همچنین بدون ایمیل نجات وجود ندارد. با این حال، اگر با استفاده از آیفون و ایپد و همچنین ایمیل نجات بتوانید هویت خود را به اپل احراز کنید، میتوانید بدون نیاز به سوالات امنیتی، پسورد اپل آیدی خود را تغییر دهید.

رمز اپل آیدی را فراموش کردم

اگر رمز اپل آیدی را فراموش کرده اید و همچنان به ایمیل و پاسخ سوالات امنیتی دسترسی داشته باشید، هیچ جای نگرانی برای شما وجود ندارد. برای باز یابی رمز اپل ایدی، کافی است به صفحه appleid.apple.com مراجعه کرده و گزینهForgot Apple ID or password? را بزنید.

+ بیشتر بخوانید بستن
در این صفحه اپل از شما درخواست میکند تا اطلاعاتی نظیر ایمیل، تاریخ تولد و همچنین پاسخ سوالات امنیتی خود را ارائه دهید. در نهایت یک ایمیل به آدرس شما ارسال میشود که با باز کردن آن میتوانید پسورد اپل آیدی خود را برای بار مجدد تعیین کنید.

تغيير رمز اپل آیدی

برای تغيير رمز اپل آیدی با گوشي کافی است مراحل زیر را انجام دهید:
 •  ابتدا به صفحه مدیریت اپل آیدی به آدرس appleid.apple.com مراجعه کنید.
 • در این صفحه باید ابتدا ایمیل و رمز اپل آیدی خود را وارد کنید.
 • سپس اپل 2 مورد از 3 سؤال امنیتی را به صورت رندوم و تصادفی از شما می‌پرسد که باید به آن‌ها به صورت صحیح پاسخ دهید.
 • پس از وارد شدن به صفحه اصلی مدیریت اپل آیدی به زیر شاخه Security مراجعه کنید.
 • پیش از هر گونه اقدامی، ابتدا توصیه می‌شود تا یک ایمیل نجات برای اپل آیدی خود تعریف کنید. ایمیل نجات یک ایمیل ثانویه است که با ایمیل ابتدایی و اصلی اپل آیدی متفاوت است. اگر آدرس ایمیل دومی که از آن مطمئن هستید را در اختیار دارد، حتماً آدرس آن را در بخش RESCUE EMAIL وارد کنید. پس از وارد کردن ایمیل نجات، یک ایمیل برای این آدرس ارسال می‌شود و باید آن را تائید کنید. علاوه بر این، حتماً به بخشSECURITY QUESTIONS نیز مراجعه کنید و حتماً سؤالات امنیتی خود را چک کنید. شما حتماً به این سؤالات نیاز پیدا خواهید کرد.
 • در قدم پایانی، کافی است به بخش PASSWORD مراجعه کنید و گزینه Change Password… را بزنید.
 • در پنجره باز شده ابتدا رمز اولیه خود را تایپ کنید و در دو باکس بعدی رمز عبور جدید را تایپ کنید.

عوض كردن اپل ايدي در آيفون

پیش از عوض کردن اپل ایدی در آیفون باید یادآور شویم که در صورتی که اقدام به انجام چنین کاری کنید، تمامی اطلاعات ذخیره شده مبتنی بر اپل آیدی از آیفون شما پاک میشود. به همین دلیل توصیه میکنیم تا پیش از انجام این اقدام، ابتدا از اطلاعات خود یک نسخه بکاپ تهیه کنید. علاوه بر این باید به یاد داشته باشید که این کار نیازمند پسورد اپل آیدی پیشین نیز هست. یعنی در صورت نداشتن اطلاعات اپل ایدی قبلی، نمیتوانید آن را از آیفون ساین آوت کنید و اپل آیدی جدید را وارد کنید روش عوض کردن اپل ایدی در آیفون به این صورت است:

 • ابتدا وارد تنظیمات اصلی آیفون یا همان Settings بشوید.
 • زیر شاخه iTunes & App Store را پیدا کرده و وارد آن شوید.
 • روی نام اپل ایدی خود تپ کنید تا باز شود.
 • در صفحه باز شده گزینه Sign Out را بزنید. این کار باعث میشود تا اپل ایدی قدیمی شما از آیفون حذف شود.
 • حال دوباره به زیر شاخه iTunes & App Store و قسمت بالایی آن که مربوط به اپل آیدی است مراجعه کنید.
 • در این بخش اطلاعات مربوط به اپل آیدی جدید را وارد کنید (اگر نیاز به ساخت اپل آیدی دارید، آموزش ساخت و لینک خرید آن در این صفحه آمده است).
 • در نهایت اپل آیدی جدید روی دستگاه شما تنظیم میشود.

ريست كردن اپل آيدي

به طور کل، فرایند ریست کردن اپل آیدی شامل تغییر پسورد اپل آیدی و تغییر سوالات امنیتی اپل آیدی میشود که در وب سایت اپل فا به آنها پرداخته شده است. با این حال برخی از افراد منظورشان از ریست کردن اپل آیدی مربوط به عوض کردن اپل آیدی قدیمی با اپل آیدی جدید میشود که آموزش این کار در بالای این مطلب ارائه شده است.

اپل ایدی گم شده

به یاد داشته باشید که اگر تمامی اطلاعات احراز هویت اپل آیدی شما گم شده باشد و حساب کاربری یاد شده روی دستگاه تنظیم شده باشد، آن دستگاه به هیچ وجه امکان بازیابی ندارد. به همین دلیل توصیه میشود تا موارد امنیتی اپل آیدی شامل پسورد، ایمیل نجات، سوالات امنیتی و تاریخ تولد را همیشه در ذهن داشته باشید.

افراد بسیار زیادی هستند که پس از خرید اپل آیدی قصد دارند که ایمیل اپل آیدی را تعویض کنند و ایمیل شخصی شان را بعنوان اپل آیدی ست کنند. در این پست قصد داریم تا آموزش تغییر ایمیل اپل آیدی را شرح دهیم. قبل از شروع آموزش حتما توصیه میشود که از نرم افزارهای تغییر آی پی استفاده کنید تا مشکلی در روند تغییر ایمیل اپل آیدی رخ ندهد. در ادامه با ما همراه باشید:

عوض كردن ايميل اپل ايدي

قدم اول : ابتدا به آيفون و یا آیپد خود مراجعه کنید و تمامی اپل آیدی هایی که در هر جایی وارد کرده اید را Sign Out کنید. برای این منظور میتوانید وارد Setting شوید و به گزینه های iCloud و همچنین iTunes and app store رجوع کنید.
قدم دوم : وارد سایت appleid.apple.com شوید و اطلاعات اپل آیدی خود را وارد کنید تا وارد اطلاعات شخصی شما شود. قدم سوم : در سربرگ Account بر روی گزینه edit کلیک کنید تا به صفحه اطلاعات شخصیتان وارد شوید. تبدیل اپل ایدی به جیمیل : قدم چهارم : در این مرحله بر روی گزینه گزینه Change Email Address کلیک کنید و در کادر نمایان شده، آدرس ایمیل جدید را بزنید و گزینه Continue را لمس کنید . توجه داشته باشید که ادرس ایمیلی که وارد می کنید نباید قبلا با آن اپل ایدی ساخته شده باشد و اگر با خطای This email address is already in use with an other Apple Id مواجه شدید، این بدان معنا است که ایمیلی که وارد کرید قبلا با آن اپل ایدی ساخته شده است.   تغییر اپل آیدی در icloud : در این قسمت میتوانید هر نوع آدرس ایمیلی که دوست دارید را وارد کنید. البته باید دقت کنید که ایمیل ها نباید تا پیش از این در دیتا بیس اپل به عنوان اپل آیدی ذخیره شده باشند. شما حتی میتوانید جیمیل خودتان را روی آن تنظیم کنید. قدم پنجم : پس از وارد کردن ایمیل و لمس گزینه Continue یک کد 6 رقمی برای ایمیل جدید ارسال میشود که باید به ایمیل جدیدی که وارد کرده اید رجوع کنید و آن کد 6 رقمی را در این کادر وارد کنید و به عنوان آخرین مرحله گزینه Verify را کلیک کنید. قدم آخر : حال میتوانید برای تاییدیه نهایی بر روی گزینه Done کلیک کنید. این گزینه در بالا سمت راست قرار گرفته است. حال میتوانید با استفاده از اپل آيدی جدید با ایمیل دلخواه ، به دانلود نرم افزار و استفاده در آیکلود ادامه دهید. دقت کنید که اگر چنانچه روی آیکلود اطلاعات خاصی دارید و یا اینکه در اپل آیدی تان نرم افزارهای مهمی را دانلود کرده اید، کلیه اطلاعات به صورت کامل به ایمیل جدید منتقل میشود.