محصولات انتخابی :

جمع مبلغ : تومان
مشاهده سبد خرید ادامه فرایند خرید

کنفرانس مطبوعاتی Scary Fast اپل

منتشر شده در ۲۰ آبان , ۱۴۰۲

دوشنبه 30 اکتبر 2023، کنفرانس مطبوعاتی Scary Fast اپل برگزار شد. در این رویداد این کمپانی از مک بوک پرو جدید با تراشه M3 و همچنین آی مک 24 اینچی با تراشه M3 رونمایی کرد. البته در پس این رویداد نکات جالب‌توجه و ویژه‌ای نیز وجود داشت که در ادامه به این نکات هم اشاره می‌شود.

در مراسم Scary Fast چه گذشت؟

با توجه به این که کنفرانس مطبوعاتی Scary Fast یک روز قبل از مراسم هالووین برگزار می‌شد، حال و هوا و تم مراسم نیز تاثیرگرفته از این جشن بود.

این رویداد کوتاه که تنها 30 دقیقه به طول انجامید، با هدف اصلی معرفی نسل جدید مک بوک‌ ها و آی مک برگزار شد. اما اپل اهداف دیگری نیز در پشت این مراسم در نظر داشت! پیش از آن باید بگوییم این مراسم از نظر زمان‌بندی با سایر رویدادهای شرکت اپل متفاوت بود؛ چرا که معمولا آن‌ها چنینی رویدادها و استریم‌هایی را در طول روز برگزار می‌کردند، اما این بار ساعت 5 بعد از ظهر زمانی بود که کنفرانس مطبوعاتی اپل آغاز شد.

همچنین با توجه به این که تراشه M2 پرو روی مک بوک پرو تنها چند ماه قبل و در ژانویه معرفی شد، برای اولین بار بود که اپل چنین انتقال سریعی را انجام می‌داد و بعد از گذشت چند ماه، نسل جدید با تراشه جدید را معرفی کرد. این چرخه کوتاه برای بسیاری جای تعجب داشت. اما بدون تردید جالب‌ترین بخش کنفرانس مطبوعاتی Scary Fastجایی است که اپل یک روز بعد ویدیویی از آن به نمایش گذاشت! در ادامه در خصوص این بخش صحبت می‌شود.

در مراسم Scary Fast همه چیز با آیفون 15 پرومکس ضبط شده است!

اپل در بیانیه و ویدیویی که روز بعد از این کنفرانس منتشر کرد، اعلام کرد که تمامی تصاویر این رویداد توسط آیفون 15 پرومکس ضبط شده است. برایان اوکس، کارگردان فیلم و مستند، فیلمبرداری این مراسم را عهده‌دار بود. در حقیقت اپل از ترفندی فوق‌العاده هوشمندانه برای تبلیغ پرچمدار گوشی‌های هوشمند خود به عنوان دوربین حرفه‌ای استفاده کرد. این کمپانی در قسمت دیگری از بیانیه خود اعلام کرد که تمامی افراد حاضر در رویداد، لوکیشن‌ها و همچنین تصاویر ضبط‌شده با کمک پهپاد به طور کامل از طریق دوربین آیفون 15 پرومکس ثبت شده‌اند.

سال‌ها است که اپل توجه و اهمیت خاصی را روی دوربین گوشی‌های خود متمرکز کرده است؛ اما تا به حال هیچ کدام از مراسم‌هایش را با دوربین آیفون‌ها ضبط نکرده بود. شاید این به خوبی نشان دهد که اپل تا چه اندازه به دوربین گوشی‌های جدید خود مطمئن است. دوربین آیفون 15 پرو مکس این قابلیت را دارد که ویدیوهایی با حالت ProRes Log را با نرخ 60 فریم بر ثانیه ضبط کند.

همچنین مدل‌های پرو آیفون 15 اولین موبایل‌های جهان به شمار می‌روند که از استاندارد ACES مربوط به صنعت فیلمسازی پشتیبانی می‌کنند. اپل ادعا می‌کند که دستگاه کوچک و قابل‌حملی همچون آیفون 15 پرومکس می‌تواند با دوربین بزرگ 20000 دلاری رقابت کرده و حتی آن را شکست دهد! باید در آینده نیز منتظر روش‌های دیگر بازاریابی از طرف اپل باشیم و قطعا آن‌ها هزینه‌های زیادی را نیز برای تبلیغات گسترده در این زمینه در نظر خواهند گرفت.