محصولات انتخابی :

جمع مبلغ : تومان
مشاهده سبد خرید ادامه فرایند خرید
منتشر شده در ۱۰ دی , ۱۴۰۱

ترفندهای آیفون | ( سری سیزدهم ) یادگیری سه ترفند خاص در 5 دقیقه

ترفندهای آیفون | قسمت 13

آیا یادگیری ترفندهای آیفون تاثیر مثبتی در روند زندگی کاربران دارد؟

ترفندها از جمله مطالبی هستند که در استفاده کردن از هر محصولی مورد استفاده کاربران قرار می‌گیرند. زیرا با یادگیری ترفندها، معمولا کاربران می‌توانند استفاده بهینه‎‌تری از محصول مورد نظر داشته باشند. ترفندهای آیفون نیز نقشی شبیه به یک کاتالیزور در زندگی کاربران دارند. با یادگیری آن‌ها می‌توانید تا جای ممکن در کار کردن با گوشی خود بهینه‌تر عمل کنید.

سری سیزدهم ترفندهای آیفون

همچنین یادگیری ترفندهای آیفون به شما کمک می‌کنند تا در یک موقعیت اضطراری، بتوانید در کم‌ترین زمان، یک عملکرد مثبت داشته باشید. به عنوان مثال زمانی که ایرپادتان گم شده‌ است، می‌توانید با سیری، دستیار مجازی‌تان، هدست‌ خود را در کم‎‌ترین زمان پیدا کنید. البته برای استفاده از این نکته باید مطالب پیشین را مطالعه کنید. در ادامه این مطلب از ترفندهای آیفون نیز همراه ما باشید تا با سه نکته تازه و کاربردی آشنا شوید.

چه ترفندهایی را نمی‌دانستید که ممکن است زندگی‌تان را تغییر دهند؟

یادگیری ترفندها گاهی می‌توانند زندگی کاربران را تغییر دهند. به طوری که در نهایت این ترفندها بتوانند، تا ساعت‌ها وقت برای کاربران ذخیره کنند. این مثال را در نظر بگیرید که شما می‌خواهید قدیمی‌ترین عکس آلبوم را مشاهده کنید، یا قصد دارید برنامه‌های خود را آپدیت کنید. این روندها نیاز به زمان طولانی دارند، اما اگر با ترفندهای آیفون آشنا باشید، می‌توانید زمان آن‌ها را به کم‌تر از یک دقیقه تبدیل کنید.

ترفندها در استفاده از ایفون به کاربران کمک می‌کنند تا بتوانند نهایت استفاده را از محصولات اپل داشته باشند. یادگیری ترفندهای آیفون شما را از قالب یک کاربر تازه‌کار در می‌آورد و به یک کاربر خاص آیفون تبدیل می‌کند. در شماره سیزدهم از مطالب ترفندهای آیفون، یاد خواهید گرفت که موارد زیر را انجام دهید:

  • پنهان کردن برنامه‌هایی که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید.
  • اضافه کردن ویجت به صفحه نمایش آیفون
  • باز کردن برنامه‌های موردنظرتان با سرعت هرچه بیشتر

پنهان کردن برنامه‌هایی که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید؛ از ترفندهای آیفون

پنهان کردن برنامه‌هایی که نمی‌خواهید از آن‌ها استفاده کنید، یکی از ترفندهای آیفون است که در این بخش آن را با هم بررسی می‌کنیم. در خیلی از موارد پیش می‌آید که قصد داریم یک برنامه را بدون این که اطلاعات شخصی خودمان را در آن پاک کنیم، از صفحه اصلی آیفون‌مان پنهان کنیم. برای این کاری کافی است برنامه‌هایی که نمی‌خواهید را در کتابخانه اپ استور خود نگهداری کنید.

در ابتدا باید بدانید که برای استفاده از اولین مورد از ترفندهای آیفون، نیاز به ورژن 14 آی او اس یا بالاتر دارید. بنابراین در صورت نداشتن این ورژن، اول باید گوشی خود را آپدیت کنید. در ادامه مراحل پنهان کردن برنامه در App Library را بررسی می‌کنیم:

  • در صفحه اصلی گوشی خود بر روی آیکون برنامه‌ای که می‌خواهید کلیک کنید و انگشت خود را نگه دارید.
  • از منویی که نشان داده می‌شود، گزینه Remove App را انتخاب کنید.
  • سپس از منو دومی که نشان داده می‌شود، باید گزینه Remove from Home Screen ( یا گزینه Move to app library ) را انتخاب کنید.
  • این کار برنامه را به طور کاملا ایمن از صفحه اصلی حذف می‌کند اما در App Library نگه می‌دارد.

پنهان کردن برنامه هایی که از آن ها استفاده نمی کنید در آیفون

اضافه کردن ویجت به صفحه نمایش آیفون؛ جزو کاربردی‌ترین ترفندهای آیفون

دومین مورد از ترفندهای آیفون نیز درست مانند ترفند اول، نیاز به آی او اس 14 یا بالاتر دارد. با استفاده از این ترفندها می‌توانید اطلاعات مورد علاقه خود را همیشه در دسترس داشته باشید. اضافه کردن ویجت به صفحه اصلی گوشی یکی از درخواست‎‌های کاربران در سال‌های اخیر بوده است که اپل با انتشار نسخه 14 آی او اس، به این درخواست کاربران پاسخ داد.

برای این که بتوانید ویجت‌های مورد نظرتان را به صفحه اصلی آیفون اضافه کنید، باید بر روی صفحه کلیک کنید و نگه دارید تا آیکون برنامه‌ها شروع به لرزیدن کنند. سپس مراحل زیر را تک به تک انجام دهید تا از یکی از بهترین ترفندهای آیفون بهره‌مند شوید:

  • سپس بر روی گزینه + در سمت چپ صفحه کلیک کنید
  • یک Widget انتخاب کنید و از گزینه‌های مورد نظر، ابعاد درست را بردارید
  • سپس بر روی گزینه Add Widget کلیک کنید و پس از آن Done را انتخاب کنید

اضافه کردن ویجت به صفحه نمایش آیفون

باز کردن برنامه‌های موردنظرتان با سرعت هرچه بیشتر

تمامی کاربران آیفون و گوشی‌های هوشمند دیگر، می‌خواهند که برنامه‌های مورد نظرشان را با سرعت بیشتری باز کنند. از این رو می‌توانند زمان بیشتر را در روز ذخیره کنند و صرف کارهای دیگر کنند. در آخرین مورد از ترفندهای آیفون، آموزش می‌دهیم که چگونه برنامه‌های گوشی خود را درکم‎‌ترین زمان باز کنید.

برای این که بتوانید با بالاترین سرعت ممکن برنامه‌های مورد نظرتان را پیدا کنید، باید از قسمت سرچ استفاده کنید. در این قسمت می‌توانید نام برنامه مورد نظرتان را جستجو کنید و آیکون برنامه سریعا به شما نمایش داده می‌شود. البته برای این که بتوانید برنامه‌های خود را سریع باز کنید، پیشنهاد می‌کنیم که یک دسته‌بندی خوبی از نرم‌افزارها و گیم‌های خود داشته باشید.

پیدا کردن برنامه با سرعت بیشتر در آیفون

اپل‌فا، چراغ راه شما در مسیر استفاده از گوشی‌های هوشمند اپل

استفاده کردن از آیفون و بهره‌مندی از تمامی قابلیت‌های آن، همواره برای کاربران لذت‌بخش بوده است. برای این که بتوانید این کار را انجام دهید، باید ترفندهای آیفون را بلد باشید. در این مطلب از سری مقالات ترفندهای آیفون یاد گرفتید که با استفاده از گزینه Remove from Home Screen می‌توانید برنامه‌هایی که می‌خواهید را از معرض دیده شدن پاک کنید.(بدون این که اطلاعات‌تان پاک شود.) یاد گرفتید که چگونه به صفحه اصلی ویجت اضافه کنید و همچنین یاد گرفتید که به شیوه سریع به برنامه‌های خود دسترسی داشته باشید.

مطالب مشابه

ترفندهای آیفون | نهمین سری از قابلیت‌های به‌درد بخور و مخفی اپل که خیلی‌ها نمی‌دانند!

بیشتر سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای ساخته شده در سالیان اخیر یک سری قابلیت‌های واضح در اختیار کاربران قرار می‌دهند. بیشتر کاربران به این قابلیت‌ها آشنایی دارند، اما چیزی که بیشترشان نمی‌دانند ...