محصولات انتخابی :

جمع مبلغ : تومان
مشاهده سبد خرید ادامه فرایند خرید
منتشر شده در ۱۹ آذر , ۱۴۰۱

ترفندهای آیفون | ( سری دهم ) معرفی سه راهکار مخفی در دهمین سری از مقالات محبوب

ترفندهای آیفون، سری دهم

ترفندهای آیفون می‌توانند کاربران را از قابلیت‌های ناشناسی که در این گوشی‌های هوشمند وجود دارد آگاه کنند. این ترفندها مانند رمز برای بازی‌های ویدئویی نیستند، بلکه صرفا عملکردهای جذاب و کاربردی هستند که درصد کمی از کاربران از آن‌ها مطلع‌اند. راهکارهای استفاده بهتر از آیفون یا همان ترفندهای آیفون برای کاربران امکانی را فراهم می‌کند که بتوانند از پتانسیل بالا گوشی خود استفاده کنند. اگر جزو کسانی هستید که می‌خواهند درباره گوشی آیفون خود و قابلیت‌های آن بیشتر بدانند، یا حتی یک کاربر تازه وارد هستید که می‌خواهید راه و چاه استفاده از آیفون را یاد بگیرید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

چه قابلیت‌های مخفی در گوشی آیفون وجود دارد؟

سیستم عامل آی او اس قابلیت‌های متعددی دارد که خیلی از آن‌ها در استفاده روزانه به کار خیلی از کاربران نمی‌آید. به همین دلیل نیز برخی از قابلیت‌های آن در سالیان اخیر به ترفندهای ایفون تبدیل شده‌اند. اما این موضوع که کم‎‌تر کسی درباره ترفندهای این گوشی‌های هوشمند می‌داند، دلیل نمی‌شود که نسبت به قابلیت‌های دیگر ارزش کم‌تری داشته باشد. در حقیقت این عملکردها می‌توانند در خیلی از موقعیت‌های روزانه، کار شما را سریع‌تر پیش ببرند.

در دهمین مطلب از سری مقالات ترفندهای آیفون سه نکته دیگر را بررسی می‌کنیم. این سه نکته می‌توانند وزنه برتری شما، نسبت به دیگر کاربران آیفون باشند. به عبارت دیگر کاربران با یادگیری ترفندهای آیفون، می‌توانند به یک کاربر بهتری تبدیل شوند. این ترفندها در سری دهم مقالات ترفندهای آیفون به شرح زیر هستند:

 • اضافه کردن چهره‌های اضافی به Face ID
 • نحوه استفاده از کیبورد یک دستی
 • اسکن کردن اسناد بدون نیاز به برنامه جانبی

چهره‌های اضافی به Face ID اضافه کنید؛ از ترفندهای آیفون

در اولین مورد از ترفندهای آیفون سعی داریم یکی از قابلیت‎های امنیتی این گوشی را بررسی کنیم. آخرین سری‎های گوشی‌های هوشمند شرکت اپل از قابلیت Face ID برای بالا بردن امنیت گوشی خود استفاده می‌کنند. همچنین این نوع قفل با گذر زمان پیشرفت‎‌های زیادی داشته است. اگر فرد دیگر می‌خواهد از آیفون شما استفاده کند یا با فرد دیگری به صورت اشتراکی از یک آیفون استفاده می‌کنید، خیلی آزاردهنده است که هر سری گوشی‌تان را جلو صورت‌تان بگیرند تا قفل باز شود.

در اولین مورد از راهکارهایی که در مطلب ترفندهای آیفون بررسی می‌کنیم، به شما آموزش می‌دهیم که چگونه مانند قفل اثرانگشت، می‌توانید چندین چهره به قفل Face ID اضافه کنید. برای انجام این کار باید مراحل زیر را طی کنید:

 • وارد بخش تنظیمات گوشی خود شوید
 • سپس در تنظیمات به دنبال گزینه Face ID & Passcode باشید
 • در این قسمت پسورد خود را وارد کنید
 • در پایین صفحه یک گزینه به نام Alternate Appearance وجود دارد
 • با کلیک بر روی این گزینه نوبت به آن می‌رسد که چهره فرد دیگر را اسکن کنید
 • زمانی که اسکن موفقیت‌آمیز انجام شد، می‌توانید روی گزینه Done کلیک کنید

اضافه کردن چهره جدید به فیس آیدی آیفون

نحوه استفاده از کیبورد یک دستی

با وجود این که آیفون‌ها، گوشی‌های هوشمند خوش‌دستی هستند که می‌توانید در بهترین حالات از آن‌ها استفاده کنید، گاهی اوقات ممکن است سخت باشد که با یک دست تایپ کنید. به همین دلیل در دومین مورد از ترفندهای آیفون، نحوه استفاده از کیبورد یک دستی را آموزش می‌دهیم.

برای این که بتوانید در تمامی حالت با آیفون تایپ کنید، اپل یک قابلیت دیگر نیز به نام One-handed keyboard به گوشی‌های هوشمند خود اضافه کرده است که می‌تواند کیبورد را به سمت راست یا چپ شیفت کند. برای این که بتوانید از قابلیت One-handed keyboard استفاده کنید کافی است مراحل زیر را طی کنید:

 • در مرحله اول باید بر روی آیکون اموجی یا کره زمین کلیک کنید و نگه دارید
 • پس از نگه داشتن این آیکون‌ها می‌توانید سمت راست یا چپ صفحه را برای استفاده از قابلیت One-handed keyboard استفاده کنید
 • برای این که بتوانید مجددا به حالت نرمال برگردید، باید بر روی علامت فلش در سمت خالی کیبورد کلیک کنید

استفاده از کیبور یک دستی آیفون

اسناد را بدون نیاز به برنامه‌های جانبی اسکن کنید

آخرین مورد از بهترین ترفندهای آیفون امکان اسکن کردن اسناد و فایل‌ها بدون نیاز به دانلود کردن برنامه‌های جانبی است. برای همه ما پیش آمده که در موقعیت اضطراری در بانک یا مکان‌های اداری دیگر نیاز داریم مدارکی را به صورت فایل PDF ارائه کنیم. در این مواقع اگر آیفون خود را همراه داشته باشید، می‌توانید سریعا اسناد را اسکن کنید. برای این کار اپل یک اسکنر فایل در برنامه Notes قرار داده است که می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید. برای بهره‌مندی از آخرین مورد از ترفندهای آیفون، طبق مراحل زیر عمل کنید:

 • برنامه Notes را در آیفون خود باز کنید
 • در این برنامه یک نوت جدید باز یا قدیمی باز کنید
 • بر روی آیکون دوربین کلیک کنید که در قسمت بالایی کیبورد قرار گرفته است
 • از گزینه‌هایی که نشان داده می‌شود بر روی Scan Documents کلیک کنید

اسکن کردن تصاویر در آیفون

 • دوربین خود را بر روی سند قرار دهید و دکمه شاتر یا دکمه ولوم آیفون را فشار دهید
 • پس از گرفتن عکس، می‌توانید گوشه‌های تصویر را کشیدن دست، دقیقا بر روی لبه‌های فایل قرار دهید

اسکن کردن تصاویر بدون استفاده از نرم افزار در آیفون

اپل‌فا چراغ راه شما در مسیر استفاده از محصولات اپل

خرید محصولات اپل می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی در روند زندگی کاربران داشته باشد. ذخیره کردن زمان زیادی در روز، بهره‌مندی از بهترین قابلیت‌های ساخت و همچنین عدم افت قیمت محصولات این شرکت از ویژگی‌های محصولات اپل هستند. در کنار این ویژگی ها، کاربران می‌توانند استفاده بهتری از گوشی‌های هوشمند شرکت اپل داشته باشند. برای استفاده بهتر از این گوشی‌ها، باید ترفندهای آیفون را بلد باشید.

به عنوان مثال برای اسکن کردن فایل‌ها، می‌توانید از طریق برنامه Notes اقدام کنید. همچنین می‌توانید برای راحت‌تر تایپ کردن قابلیت One-handed keyboard را فعال کنید و برای اضافه کردن چندین چهره دیگر برای Face ID نیز می‌توانید از طریق آدرس Settings > Face ID & Passcode > Alternate Appearance اقدام کنید.

مطالب مشابه

ترفندهای آیفون | نهمین سری از قابلیت‌های به‌درد بخور و مخفی اپل که خیلی‌ها نمی‌دانند!

بیشتر سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای ساخته شده در سالیان اخیر یک سری قابلیت‌های واضح در اختیار کاربران قرار می‌دهند. بیشتر کاربران به این قابلیت‌ها آشنایی دارند، اما چیزی که بیشترشان نمی‌دانند ...