محصولات انتخابی :

جمع مبلغ : تومان
مشاهده سبد خرید ادامه فرایند خرید

چجوری آیفون اصل رو از آیفون طرح یا دست دوم تشخیص بدیم؟

نحوه تشخیص آیفون اصل

گوشی های آیفون محصول برند اپل است که از کیفیت بالایی برخوردار می باشند. بالا بودن کیفیت گوشی های آیفون منجر به بالا بودن قیمت پایانی این گوشی های هوشمند شده است. گوشی های آیفون طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد. به دلیل پرطرفدار بودن این گوشی ها در بازار جهانی برخی از شرکت ها نمونه های مشابه گوشی های آیفون را تولید می کنند.

در نتیجه تشخیص گوشی های اصل از گوشی های تقلبی اهمیت زیادی دارد. به دلیل مشابهت بالای گوشی های تقلبی با گوشی های اصلی گاهی تشخیص دادن آیفون های اصلی برای مشتریان سخت می شود. در ادامه روش های تشخیص گوشی های اصل از گوشی های تقلبی را به شما ارائه می کنیم. با اپل فا همراه باشید.

بررسی بسته بندی

شرکت اپل یک برند جهانی است که بسته بندی های منحصر به فردی دارد. ممکن است با بررسی بسته بندی متوجه تفاوت های آن با گوشی اصلی نشوید. اما برای اطمینان حاصل کردن می توانید از وب سایت شرکت اپل بسته بندی گوشی های اصلی را پیدا کرده و مقایسه کنید. طرح ها، چاپ ها و فونت ها دربسته بندی گوشی های اصلی متفاوت تر خواهد بود. پس در قدم اول بررسی بسته بندی می تواند در اصل یا تقلبی بودن گوشی آیفون به شما کمک کند.

بررسی مشخصات ظاهری

گوشی های آیفون اصلی از نظر ظاهری، طراحی وکیفیت ساخت تفاوت های زیادی با گوشی های کپی خواهد داشت. شما با توجه به مشخصات ظاهری می توانید اصل یا کپی بودن گوشی های آیفون را تشخیص دهید.

بیشتر بخوانید : تفاوت های آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو

پیچ ها را بررسی کنید

اگر با توجه به بسته بندی گوشی متوجه اصل یا فیک بودن آن نشدید، در قدم بعد باید ظاهر گوشی را بررسی کنید. یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید پیچ گوشی های آیفون است. پیچ گوشی های آیفون از طراحی منحصر به فردی برخوردار می باشد و با ابزار های خاص این پیچ ها باز وبسته می شوند. در نتیجه شما با توجه به طراحی و شکل پیچ ها می توانید اصل یا تقلبی بودن گوشی آیفون را تشخیص دهید.

به لوگوی اپل دقت کنید

شرکت اپل همواره کیفیت بالایی در ساخت و تولید محصولات خود دارد. لوگوی حک شده برروی گوشی های آیفون اصل از ظرافت و کیفیت بالایی برخوردار است. بالابودن کیفیت هزینهٔ‌ بالایی را می طلبد به همین دلیل شرکت هایی که گوشی های تقلبی تولید می کنند نمی توانند طراحی و کیفیت گوشی های اصلی را با همان کیفیت کپی کنند. در نتیجه با توجه به لوگوی گوشی آیفون به سادگی می توانید گوشی اصل را از کپی تشخیص دهید.

دکمه ها را بررسی کنید

با توجه به طراحی ظاهری می توانید اصل یا کپی بودن گوشی آیفون را تشخیص دهید. همانطور که گفته شد طراحی دکمه ها، لوگو و بدنه به شکل ظریف و اوصولی است. زمانی که دکمه های گوشی با بدنه گوشی هماهنگی نداشته باشد و فرد با نگاه کردن به آن متوجه طراحی نا بسامان در دکمه ها شود. می توان از تقلبی بودن این گوشی اطمینان حاصل نمود.

بیشتر بخوانید : نکات آموزشی آیفون و آیپد

بررسی مشخصات داخلی

اگر با توجه به نکات ظاهری گوشی های اپل متوجه اصل یا تلقبی بودن گوشی نشدید. در ادامه ویژگی های داخلی گوشی های اصل اپل را برای شما می آوریم. با توجه به این نکات می توانید از اصل بودن گوشی  خود اطمینان حاصل کنید.

دستگاه را روشن کنید

در همهٔ گوشی ها با هر برندی زمانی که شما گوشی را روشن می کنید نام و لوگوی برند مورد نظر را مشاهده می کنید. گوشی های آیفون نیز از این قاعده مستثنا نیستند. زمانی که گوشی اصل آیفون را باز می کنید نام و لوگوی گوشی آیفون در آن نمایش داده می شود. اما زمانی که گوشی شما تقلبی باشد، نام و لوگوی خاصی در آن نمایش نخواهد یافت. همچنین  کیفیت نمایشگرها در گوشی های اصل آیفون بیشتر از گوشی های تقلبی است.

سیستم عامل را بررسی کنید

یکی مهم ترین روش های تشخیص اصل یا کپی بودن این گوشی ها بررسی سیستم عامل است. سیستم عامل گوشی های آیفون ios می باشد که تنها منحصر به گوشی های آیفون است. در نتیجه گوشی های تقلبی آیفون دارای سیستم عامل اندروید هستند. شما با بررسی سیستم عامل می توانید با قطعیت کامل اصل یا تقلبی بودن گوشی آیفون خود را تعیین کنید.

بیشتر بخوانید : ۲۲ ویژگی برتر گوشی های آیفون

به کیفیت دوربین توجه کنید

یکی دیگر از راه های تشخیص دادن گوشی های اصلی از گوشی های تقلبی کیفیت دوربین است. دوربین گوشی های اصلی آیفون به اندازه دوربین های عکاسی، حرفه ای و با کیفیت هستند. دوربین گوشی های آیفون از وضوح تصویر بالایی برخوردار است. اما عکس گرفته شده با گوشی های تقلبی وضوح و کیفیت پایینی دارد و مقداری رنگ های اضافی در دوربین گوشی های تقلبی به چشم می خورد.

بررسی شماره سریال

در آخر برای اطمینان کامل از اصل یا تقلبی بودن گوشی آیفون می توانید با دسترسی به شماره سریال، اصل یا تقلبی بودن گوشی خود را چک کنید. برای دسترسی به شماره سریال می توانید به بخش تنظیمات بروید و یا به شماره سریالی که بر روی جعبه درج شده مراجعه کنید. بعد از دسترسی به شمارهٔ سریال باید وارد سایت اپل شده و از اصل یا کپی بودن گوشی خود اطمینان حاصل کنید.

سخن پایانی

برای تشخیص اصل یا کپی بودن گوشی های آیفون روش های متعددی وجود دارد که ازویژگی های ظاهری گرفته تا ویژگی های داخلی می توانند در این کار به ما کمک کنند. یکی از مطمئن ترین و سریع ترین روش ها، بررسی سیستم عامل و شماره سریال می باشد. اما علاوه بر این دو روش های متعدد دیگری نیز وجود دارد که باتوجه به هر کدام به آسانی می توانید از گوشی های اصل بهره مند شوید. همچنین برای اطلاع از قیمت روز آیفون، قیمت آیفون ۱۳ و خرید آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرومکس از فروشگاه اپل فا روی لینک کلیک کنید 

منبع : اپل فا

مطالب مرتبط

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد کنید.