نتایج جستجو

شما هیچ کلمه‌ای وارد نکرده اید.

محصولات انتخابی :

جمع مبلغ : تومان
مشاهده سبد خرید ادامه فرایند خرید

آموزش آپدیت مک بوک پرو: معرفی ۳ روش بسیار ساده و کاربردی

 • تاریخ انتشار : ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
 • دسته‌بندی : تکنولوژی

شرکت اپل در دوره‌های زمانی مشخص به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار macOS را منتشر می‌کند که شامل به‌روزرسانی برنامه‌های اختصاصی مک (Mac) و موارد امنیتی است. از طریق این آپدیت‌ها امکانات جدیدی به مک اضافه شده و عملکرد آن از هر لحاظ بهبود می‌یابد. هنگامی‌که اپل آپدیت‌ها را منتشر می‌کند، می‌توان آن‌ها را از راه‌های مختلفی دریافت کرد. در این مطلب قصد داریم به آموزش آپدیت مک بوک پرو پرداخته و روش‌های مختلف آن را ارائه دهیم.

بیشتر بخوانید: نقد و بررسی مک بوک پرو ۲۰۲۰ نسخه ۱۳ اینچی: اتفاقی شگفت‌انگیز برای طرفداران اپل!

آموزش آپدیت مک بوک پرو

همان‌طور که گفتیم، آپدیت مک بوک پرو با روش‌های متفاوتی امکان‌پذیر است. این روش‌ها به شرح زیر است:

 • آپدیت دستی مک بوک پرو
 • آپدیت خودکار مک بوک پرو
 • دانلود آپدیت مک بوک پرو از وب‌سایت‌های ایرانی معتبر

در ادامه چگونگی انجام هر یک از روش‌ها را توضیح می‌دهیم.

آپدیت دستی مک بوک پرو

برای نصب آپدیت جدید به صورت دستی بر روی مک بوک پرو خود، یکی از روش‌های زیر را دنبال کنید:

 • برای دانلود آپدیت‌های نرم‌افزاری macOS، بر روی مک‌بوک بخش Apple menu را انتخاب کرده و سپس به بخش System Preferences بروید. سپس بر روی Software Update کلیک کنید.

همچنین شما می‌توانید در Apple menu بر روی About This Mac کلیک کرده و سپس Software Update را انتخاب کنید.

 • برای آپدیت دستی مک بوک پرو می‌توانید از طریق App Store نیز اقدام کنید. برای این کار، Apple menu را باز کرده و App Store را انتخاب کنید. سپس بر روی Updates کلیک کنید.

آپدیت خودکار مک بوک پرو

برای نصب آپدیت‌های مک بوک پرو به صورت خودکار باید گزینه مربوط به آن را فعال کنید. برای فعال‌سازی آپدیت خودکار، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

۱- قسمت Apple menu را در مک خود انتخاب کنید. به بخش System Preferences رفته و روی Software Update کلیک کنید.

۲- برای نصب خودکار آپدیت‌های macOS، گزینه Automatically keep my Mac up to date را انتخاب کنید.

۳- برای اعمال گزینه‌های پیشرفته برای نصب آپدیت‌ها، بر روی Advanced کلیک کنید. سپس، در صورت تمایل موارد زیر را انتخاب کنید:

 • برای بررسی خودکار و اطلاع از آپدیت‌های جدید، Check for updates را انتخاب کنید.
 • برای دانلود خودکار آپدیت‌های جدید بدون پرسش، Download new updates when available را انتخاب کنید.
 • ·          برای نصب خودکار آپدیت‌های جدید دانلود شده، Install macOS updates را انتخاب کنید.
 • برای نصبت خودکار آپدیت‌های جدید برنامه‌ها از طریق App Store، گزینهInstall app updates from the App Store را انتخاب کنید.
 • برای نصب خودکار آپدیت‌های جدید فایل های‌های داده‌ای سیستم و سیستم‌های امنیتی، گزینه Install app updates from the App Store را انتخاب کنید.

۴- پس از انتخاب گزینه مورد نظر خود، بر روی OK کلیک کنید.

آموزش آپدیت مک بوک پرو

دانلود آپدیت مک بوک پرو از وب‌سایت‌های ایرانی معتبر

از دیگر روش‌هایی که در این بخش از آموزش آپدیت مک بوک پرو به شما معرفی می‌کنیم، دانلود آپدیت از وب‌سایت‌های معتبر است. برخی از وب‌سایت‌های ایرانی به محض انتشار آپدیت‌های جدید از سوی اپل، در وب‌سایت منتشر می‌کنند. اگر با روش‌های ذکر شده در بالا نتوانستید مک بوک خود را آپدیت کنید، این روش می‌تواند یک جایگزین خوبی باشد.

اما باید به یک نکته بسیار مهم توجه کنید. ممکن است آپدیت‌های ارائه شده در وب‌سایت‌ها مناسب مک بوک شما نباشد. در این صورت، سیستم‌عامل دانلود شده ممکن است مک بوک شما را با مشکلاتی مواجه می‌کند. بنابراین، توصیه می‌کنیم که ابتدا سایر روش‌ها را امتحان کرده و در صورت عدم توانایی برای نصب آپدیت‌های جدید، به سراغ این روش بیایید. بهتر است تمامی اطلاعات مربوط به فایل دانلودی را نیز مطالعه کرده و از متناسب بودن آن با مک بوک خود اطمینان حاصل کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت اپل آیدی با استفاده از روش‌های مختلف

همیشه به‌روز بمانید

در حالت کلی، اگر از دستگاه‌های هوشمند استفاده می‌کنید، بهتر است همیشه به‌روز بمانید. آپدیت‌هایی که برای دستگاه‌های هوشمند ارائه می‌شود باعث بهبود عملکرد و کارایی آن می‌شود. علاوه بر این، ممکن است با آپدیت مک بوک یا هر دستگاه iOS دیگری سبا طراحی‌های رابط کاربری جدید و زیباتری مواجه شوید. در این مطلب آموزش آپدیت مک بوک پرو ارائه شد. امیدواریم با روش‌های ارائه شده بتوانید مک بوک خود را به راحتی آپدیت کنید.

برچسب ها :

مطالب مرتبط