محصولات انتخابی :

جمع مبلغ : تومان
مشاهده سبد خرید ادامه فرایند خرید

آموزش نحوه‌ی تغییر مرورگر پیش فرض در آیپد

تغییر مرورگر پیش فرض در آیپد

شرکت اپل در به بروزرسانی جدید سیستم عامل iPadOS تغییراتی ایجاد کرد تا مرورگرهای شخص ثالث یا third-party مانند Chrome و Firefox بتوانند به عنوان مرورگرهای پیش فرض مورد استفاده قرار گیرند. به این معنی که کاربرانی که از مرورگر Safari که متعلق به شرکت اپل است استفاده نمی‌کنند، می‌توانند به طور پیش فرض جایگزینی را انتخاب کنند تا در صورت نیاز، هر زمان به طور خودکار باز شود. بسیاری از مرورگرهای شخص ثالث، از جمله Chrome ،Firefox و DuckDuckGo در حال حاضر قابلیت تبدیل شدن به برنامه پیش فرض مرورگر را دارند. بنابراین اکنون می‌توانید مرورگر مورد نظر خود را انتخاب کرده و از آن برای باز کردن خودکار پیوندهای صفحه وب که در برنامه های دیگر نیاز است استفاده کنید. در این مقاله از سایت اپل فا می‌خواهیم به نحوه‌ی تغییر مرورگر پیش فرض در آیپد بپردازیم. آنچه در این مقاله خواهید خواند:

  • مرورگر پیش فرض چیست؟
  • نحوه‌ی تغییر مرورگر پیش فرض در آیپد
  • برنامه های ایمیل شخص ثالث

مرورگر پیش فرض چیست؟

مرورگر پیش فرض نرم افزاری است که وقتی کاربر روی لینکی کلیک می کند یا زمانی که یک برنامه‌ پیوند وبی را باز می کند، به طور خودکار راه‌اندازی می‌شود. مرورگرهای مختلفی برای انتخاب کاربران در دسترس است، که می توان هر کدام را در کنار مرورگر اصلی آیپد یعنی Safari نصب کرد. با این حال، تنها یک مرورگر می تواند به عنوان مرورگر پیش فرض انتخاب شود. در صورت تمایل به باز کردن لینکی با مرورگر دیگر، کاربر باید یک مرورگر مورد نظر را انتخاب کند و آن را از تنظیمات تغییر دهد.

نحوه‌ی تغییر مرورگر پیش فرض در آیپد

برای تغییر مرورگر پیش فرض در آیپد باید مراحل زیر را طی کنید:

  • برنامه تنظیمات را در آیپد خود باز کنید.
  • به لیست برنامه‌های شخص ثالث (third-party apps) بروید و روی مرورگری که می‌خواهید استفاده کنید، ضربه بزنید (به عنوان مثال DuckDuckGo).
  • مرورگر پیش فرض (Default Browser App) را لمس کنید. خواهید دید که روی Safari تنظیم شده است. روی آن ضربه بزنید تا این مورد تغییر کند.
  • مرورگری که می خواهید به جای Safari پیش فرض باشد را لمس کنید.

پس از طی این مراحل، هر جا که نیاز به باز کردن مرورگر باشد، آیپد مرورگر دلخواه شما را به جای Safari باز می کند. برای بازگشت به حالت قبلی، کافی است مراحل بالا را تکرار کرده و Safari را در صفحه Default Browser Apps انتخاب کنید.

نکته ۱: اگر مرورگر دلخواه شما در لیست پیش فرض ها نیست، از نصب مرورگر خود اطمینان حاصل کنید.

نکته ۲: برای تغییر مرورگر پیش فرض، آیپد شما باید از iPadOS 14 یا بالاتر استفاده کند. در صورت نیاز سیستم عامل خود را به روزرسانی کنید.

توجه: مرورگر شما باید به آخرین نسخه‌ی موجود به روز شود.

برنامه های ایمیل شخص ثالث

به غیر از مرورگرهای وب شخص ثالث، اپل به شما امکان می دهد که برنامه های ایمیل third-party را به عنوان سرویس گیرنده‌ی ایمیل پیش فرض در آیپد خود تنظیم کنید. دیگر مجبور نیستید حساب ایمیل خود را به برنامه Mail مشاهده کنید، بلکه می توانید به جای آن از یک سرویس گیرنده شخص ثالث مانند Gmail به عنوان برنامه‌ی پیش فرض استفاده کنید. هنگامی که این مورد را تغییر می دهید، با کلیک بر روی آدرس های ایمیل در برنامه ها، برنامه ایمیل پیش فرض در آیپد شما راه اندازی می شود.

سخن پایانی

آیا تا به حال خواسته اید مرورگر وب پیش فرض خود را در آیپد از Safari به سایر مرورگرها مانند Chrome یا Firefox تغییر دهید؟ شاید شما از مرورگر معروف شخص ثالث یا third-party دیگری مانند Chrome ،Firefox یا Opera برای وب‌گردی خود استفاده می کنید و می خواهید به طور پیش فرض نیز از این مرورگر در برنامه ها استفاده کنید. Safari همیشه مرورگر پیش فرض وب در دستگاه های اپل بوده است و تا به حال هیچ راهی برای تغییر آن وجود نداشت. اگرچه همیشه می توانید مرورگرهای دیگر را نصب کرده و آن ها را به صورت دستی راه اندازی کنید. اکنون اپل به کاربران اجازه می دهد مرورگرهای وب شخص ثالث را به عنوان برنامه های پیش فرض در دستگاه های اپل خود تنظیم کنند. این ویژگی به عنوان بخشی از به روزرسانی نرم افزارهای جدید معرفی شد. بنابراین اگر سیستم شما به روز نیست، آن را آپدیت کنید تا این قابلیت در اختیار شما باشد. در این مقاله از سایت اپل فا به نحوه‌ی تغییر مرورگر پیش فرض در آیپد به مرورگر دلخواه پرداختیم که امیدواریم برای شما مفید واقع شده باشد.

منبع: macrumors.com

مقالات پیشنهادی اپل فا : 

مطالب مرتبط

دیدگاه

دیدگاه خود را وارد کنید.